Walory Puszczy Augustowskiej

Podlasie to region, który stopniowo staje się coraz popularniejszy wśród turystów, którzy decydują się spędzić wakacje w naszym kraju. Jeśli i Wy chcecie zobaczyć coś ciekawego proponuje i w dodatku móc cieszyć się pięknem nienaruszonej przyrody, zachęcamy Was do odwiedzenia Augustowa. To naprawdę znakomity pomysł! Podczas pobytu w tej miejscowości można oczywiście odwiedzić także słynną Puszczę Augustowską. Od razu dobrze byłoby podkreślić, że w tej chwili można już szybko i bezproblemowo zarezerwować pokój w Augustowie. Baza noclegowa miasta jest na tyle rozbudowana, aby każdy mógł znaleźć odpowiednie noclegi – zarówno jeśli chodzi o jego standard, jak i  możliwości finansowe.

Słynna Puszcza Augustowska to ogromny kompleks leśny, którego powierzchnia wynosi ok. 160 000 ha, z czego aż 114 000 ha znajduje się na terytorium naszego kraju. Reszta powierzchni znajduje się na Litwie i Białorusi. Puszcza Augustowska to nie lada gratka dla wszystkich osób, które potrafią docenić piękno przyrody. Warto dodać, że właśnie na jej terenie znajduje się Wigierski Par Narodowy. Przebiegają tamtędy  rozmaite szlaki turystyczne, nie tylko piesze i rowerowe, ale także i kajakowe A to jeszcze nie wszystko. Znajdujące się tutaj jeziora są często odwiedzane przez żeglarzy oraz amatorów innych sportów wodny.

Na terenie Puszczy Augustowskiej znajduje się Studzienniczna, gdzie możemy odwiedzić pomnik leśników, poległych w walkach o niepodległość naszego kraju, a także zabytkowy kościół, pochodzący z połowy XIX wieku. Oprócz tego na wyspie przy kaplicy postawiono pomnik Jana Pawła II, który ma za zadanie upamiętniać jego wizytę w Polsce w roku 1999. Tuż przy kościele w Studziennicznej stoi dąb szypułkowy i wysokości ponad 24 metry, o obwodzie ponad 500 cm – to pomnik przyrody. Z kolei na wyspie Jeziora Studzienniczego funkcjonuje rezerwat przyrody Brzozowy Grąd. Inną atrakcją w Puszczy Augustowskiej jest uroczysko Święte Miejsce, chodzi o polanę położoną tuż nad rzeką Rospudą, stare miejsce kultu pogańskiego. W tej chwili w Świętym Miejscu stoi kaplica z roku 1990, kapliczki szafkowe, kilka krzyży z drewna i kamienia oraz drewniany świątek. Uroczysko to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, którzy zdecydowali się zapuścić w malownicza Dolinę Augustowską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>