Różne możliwości wypoczynku w Pucku

Puck jest miastem położonym nad Zatoką Pucką. Niezwykle piękne, pełne zabytkowych kamieniczek, największe oblężenie przeżywa w okresie letnim, kiedy pojawia się tam wielu turystów z całej Polski chcących spędzić urlop nad wodą. Rzecz jasna Puck to miasto, w którym można spędzić niezapomniany czas nie tylko w wakacje, jest to bowiem miejsce, w którym nie brakuje obiektów wartych odwiedzenia. Co zatem warto zobaczyć w tym mieście?

Urlop w Pucku warto spędzić nie tylko na miejscowej plaży, dobrze poświęcić czas także na zwiedzanie. Warto zacząć je od spaceru na pucki Rynek, który jest dosyć sporych rozmiarów. Znajduje się tam sporo kilkusetletnich kamieniczek – większość z nich powstała w XVIII wieku. Na płycie rynku znajduje się także miejski ratusz – historia tego budynku sięga XIX wieku. Ratusz ma dwie kondygnacje, często odbywają się tam interesujące wernisaże. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Dawny Szpital Świętego Jerzego. Jest to budynek o konstrukcji szachulcowej, został wybudowany w pierwszej połowie XVIII wieku. To miejsce, w które warto się wybrać, by zobaczyć w jaki sposób były niegdyś budowane budynki.

Osoby spędzające urlop w Pucku w maju mają możliwość przyjrzenia się z bliska Belonadzie – czyli zawodom wędkarskim, w czasie których poławiana jest ryba o nazwie belona. Zawody rozgrywają się w Pucku od wielu lat, a od 2003 roku mają rangę Ogólnopolskich Zawodów Wędkarskich. Rywalizacja cieszy się dużą popularnością wśród wędkarzy, nie brakuje także widzów zainteresowanych tym niecodziennym wydarzeniem. Inne atrakcje Każdy amator sportów wodnych z pewnością odnajdzie się w Pucku, ponieważ na terenie miasta znajdują się szkółki windsurfingowe, w których można zacząć naukę pływania na desce, istnieje także możliwość poszerzania swoich umiejętności w tym zakresie. Na terenie Pucka i jego okolic znajdują się także szlaki turystyczne – rowerowe i piesze, które warto poznać podczas pobytu w tym malowniczym mieście. Osoby pragnące spędzić urlop w Pucku powinny znaleźć zakwaterowanie na meteor-turystyka.pl które będzie odpowiadać ich oczekiwaniom. Na terenie miasta znajdują się liczne pensjonaty, wille, apartamenty, czy domki położone nieopodal plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>