Krokowa – warto wiedzieć…

1939 rok w Piaśnicy był to rok zbrodni, której dopuścili się niemieccy żołnierze. Skończyła się ona w kwietniu 1940 roku. Zabito tam ponad 14 tysięcy ludzi. Wśród nich byli również Polacy, Czesi oraz Niemcy. Zginęli wśród nich dyplomaci z Pomorza Gdańskiego.

W Krokowej znajduje się jednotorowa linia kolejowa. Sfinansowana została ona przez rodzinę von Klocków. Linia mierzy 22,39 kilometrów długości. Była ona budowana przez rolników z tutejszych terenów. Otwarcie linii nastąpiło 26 września 1903 roku.

Wyróżniamy tam zabytki takie jak: kościół świętej Katarzyny Aleksandryjskiej oraz Zamek w Krokowej. Krokowa w latach 1945-1975 należała do województwa gdańskiego.

Spędzając czas w Krokowej warto zatrzymać się w Pokojach Michasia. Są one usytuowane przy ulicy Długiej 17. W ofercie owego obiektu znajduje się 14 miejsc noclegowych. Istnieje możliwość wynajęcia pojedynczych pokoi bądź całego domu. Każdy z pokoi jest wyposażony w łazienkę. Ponadto w każdym znajduje się stały dostęp do internetu, parawan, odkurzacz oraz żelazko. Obiekt oferuje pokoje dwu, trzy oraz czteroosobowe. Cena pobytu w każdym z pokoi plasuje się od 25 do 40 złotych od osoby. Obiekt oddaje do dyspozycji gości kuchnię. Jest ona wyposażona w: kuchenkę gazową, lodówkę, kuchenkę mikrofalową, czajnik bezprzewodowy, sztućce oraz naczynia. Na terenie Pokoi Michasia znajdują się miejsca do parkowania oraz altana ogrodowa, w której można zorganizować grilla. Obiekt oferuje także boisko do siatkówki oraz koszykówki, tenis stołowy, ping-pong, badminton a także kajaki. W ofercie znajdzie się też coś dla dzieci a mianowicie: huśtawki, piaskownica czy drewniany domek do zabaw. Obiekt jest położony nad pięknym jeziorem.

Noclegi w Krokowej to bardzo dobry wybór. Miejscowość posiada różnorodną ofertę, w związku z czym każdy zainteresowany na pewno znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>