Kościelisko a urok gór i dolin

Nie ma chyba ładniejszej i wyżej położonej miejscowości niż Kościelisko. To urokliwe miasteczko leży na samym południu Polski, przy granicy Polsko-Słowackiej. Administracyjnie należy do województwa małopolskiego. Do miasta należy spory fragment Tatr Zachodnich – szczegóły na mapie Tatr – co dodaje uroku, ponieważ jak wiadomo Tatry to najpiękniejsze i najwyższe góry w Polsce. Miasteczko choć małe, to zachwyca swoim położeniem, wyglądem, charakterem, cudownymi mieszkańcami. Nie ma osoby, która by nie wyjechała zachwycona z tego miejsca.

Kto raz odwiedzi Kościelisko – wraca tu co roku. W związku z czym, warto skorzystać z noclegów, które umożliwia baza noclegowa. To miasto ma coś w sobie – o tym miasteczku nie da się zapomnieć. Kościelisko to polskie góry w miniaturze: na terenie gminy znajduje się Tatrzański Park Narodowy, a także najpiękniejsze doliny w Polsce – Chochołowska i Kościeliska. W związku z czym kto nie ma ochoty na wysokie wspinanie w tatrach – niech przyjedzie do Kościeliska, zobaczy Tatry w pigułce.

Uroku temu miastu dodaje to, że wszędzie jest blisko: do Zakopanego, do Krakowa, w Tatry, do cudownego przełomu Dunajca (więcej przeczytasz we wpisie o Krościenku). Więc jak widać, Kościelisko stanowi kapitalną bazę wypadową na wycieczki w tym regionie Polski. Najwięcej uroku, tak jak każde górskie miasteczko Kościelisko ma zimą. Miasto przyprószone śniegiem, w świetle latarni, wygląda jak z bajki. Dla każdego, kto choć trochę ma w sercu góry to miasto jest obowiązkowe na liście do zobaczenia.

Miejscowość ta to miejsce, w którym możemy się zresetować, zapomnieć o problemach, oddać się tak po prostu kontaktowi z naturą. Można też pomyśleć nad sensem otaczającego nas świata. Miasto jest ciche oraz spokojne więc sprzyja psychicznemu odpoczynkowi. Kościelisko jednak proponuje swoje walory nie tylko tym, którzy chcą odpoczynku. To znana baza wypadowa na długie, górskie wędrówki w Tatry. Po powrocie z wyprawy zawsze miło wrócić do bazy w Kościelisku, pijąc herbatę na balkonie z widokiem na góry.

5 thoughts on “Kościelisko a urok gór i dolin

  1. Popieram @sasinkę dawno nie czytałem tak zajmującego bloga, jest o górach, o morzu, o Roztoczu słowem wszystko

  2. Takie widoki podziwiać z okna to największa przyjemność, ja wprost nie mogę się doczekać noclegu w Kościelisku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>