Jastarnia – miejsce na pogodę i niepogodę

Jastarnia to niezwykłe miejsce, uważane za jeden z piękniejszych polskich kurortów wypoczynkowych. Miasto to znajdziemy w północnej części naszego kraju, a dokładniej w województwie pomorskim, przy Mierzei Helskiej. Z roku na rok liczba Polaków, którzy decydują się na wakacje nad polskim Morzem Bałtyckim znacznie wzrasta. Spowodowane jest to wysokimi standardami świadczenia usług turystycznych, które dorównują kurortom zagranicznym. Na terenie Jastarni znajdziemy wiele komfortowych miejsc noclegowych. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać hasło: „noclegi Jastarnia meteor”, a otrzymamy wiele ofert miejsc do spania przygotowanych przez liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne czy agroturystyki. Każdy turysta z pewnością znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce.

Na terenie miasta możemy odwiedzić wiele zabytków, atrakcji turystycznych, kąpielisk oraz możemy wziąć udział w licznych cyklicznych wydarzeniach kulturalnych. Przyjeżdżający tutaj turyści są nastawieni głównie na odpoczynek na pięknych plażach oraz korzystanie ze strzeżonych kąpielisk. Jednak kiedy pogoda nie rozpieszcza osób odwiedzających Jastarnię, większość turystów wybiera się na wycieczki w celu zwiedzania miasta. Miejscem, które warto odwiedzić jest Muzeum pod Strzechą. W zbiorach tego obiektu możemy znaleźć wiele elementów z warsztatów szkutniczych.

Bardzo ciekawym miejscem jest także Skansen fortyfikacji. Znajduje się on na tak zwanym Szlaku Historii Militarnej, który rozciąga się na długości około dziewięciu kilometrów. Na trasie tego szlaku znajdziemy ciekawe obiekty o charakterze historycznym, które służyły do obrony w okresie drugiej wojny światowej. Przemierzając tę trasę można skorzystać z plansz informacyjnych oraz strzałek kierunkowych. Szlak Historii Militarnej przygotowany jest dla turystów, którzy chcą zwiedzać go pieszo lub za pomocą rowerów. W czasie deszczowego dnia można także udać się do miejscowego kina, w którym wyświetlane są najnowsze hity filmowe. Ogromną popularnością cieszą się przejażdżki po Zatoce Puckiej. Wycieczki te odbywają się zarówno za pomocą tramwaju wodnego jak i drewnianych łodzi oraz kutrów rybackich.

Jastarnia to miasto, w którym znajdziemy dużą ilość uroczych skwerków i zakątków, idealnych jako miejsce na pierwszą randkę, dlatego też często możemy zobaczyć tam zakochane pary. Przyjeżdżając do Jastarni można nie tylko wypocząć na pięknych plażach, ale także poznać ciekawe aspekty z historii Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>