Dostępne formy wypoczynku w okolicach Wisełki

Osoby, które pragną wypocząć nad polskim morzem, a zarazem chcą uniknąć tłumów w popularnych kurortach, powinny na miejsce spędzenia urlopu wakacyjnego wybrać Wisełkę. Jest to niewielka wioska położona niedaleko Międzyzdrojów obfitująca w liczne atrakcje turystyczne. Baza noclegowa działająca w miejscowości składa się przede wszystkim z domów wczasowych oraz kwater prywatnych. Część z nich otwarta jest wyłącznie od wiosny do jesieni, dlatego planując wyjazd warto się zapoznać z aktualną ofertą, którą można znaleźć na stronach internetowych pod hasłem: „noclegi Wisełka meteor”.

Najpopularniejszą formą wypoczynku w Wisełce jest plażowanie. Piaszczyste plaże nadmorskie nie są nazbyt szerokie, ale wyjątkowego uroku dodaje im klifowe wybrzeże. Możliwość wypoczynku nad wodą daje również pobliskie jezioro, nad którym zlokalizowana jest stanica wodna wypożyczająca wszystkim chętnym sprzęt pływający. Okolice Wisełki to tereny idealnie nadające się do spacerowania oraz turystyki rowerowej. Płaskie ukształtowanie terenu sprawia, że nawet wielokilometrowe wycieczki rowerowe nie będę zbytnim obciążeniem również dla osób, które nie mogą poszczycić się dobrą kondycją fizyczną. Chcąc pojeździć na rowerze po nadmorskich drogach nie trzeba martwić się o transport własnego sprzętu. Rower można wypożyczyć bez problemu w Międzyzdrojach, które od Wisełki oddalone są zaledwie o kilkanaście kilometrów. Warto się tam wybrać przynajmniej na jednodniową wycieczkę. Międzyzdroje słyną z licznych atrakcji, wśród których najpopularniejszą jest nadmorska promenada. Turyści równie chętnie odwiedzają Muzeum Figur Woskowych zlokalizowane praktycznie w samym centrum miejscowości. Można w nim zrobić sobie zdjęcie z figurami przedstawiającymi znane postaci. Dokładność wykonania sprawia, że figury te są niemal identyczne jak ich pierwowzory.

Wypoczywając nad Bałtykiem warto również jak najwięcej spacerować brzegiem morza. Drobny piasek na plażach stanowi doskonały masaż dla stóp, które na co dzień uwięzione są w ciężkim obuwiu. Nadmorskie powietrze obfituje z kolei w jod. Pierwiastek ten wykazuje bardzo dobre właściwości dla ludzkiego zdrowia. Wczasy nad morzem są szczególnie polecane dla dzieci oraz dla wszystkich osób, które borykają się z chorobami związanymi z układem oddechowym oraz z problemami z tarczycą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>