Atrakcje Roztocza – Kościół na Wodzie

Roztocze to przepiękna kraina położona we wschodniej części Polski. Mimo, że wielu osobom kojarzy się głównie z Roztoczańskim Parkiem Narodowym (i słusznie, ponieważ to niezwykle istotny obiekt na Roztoczu), to znajduje się tutaj też wiele innych ciekawych miejsc. Jeśli zatem jeszcze nie zaplanowaliśmy, gdzie udamy się na urlop rozważmy propozycję wypoczynku na Roztoczu.

Jednym z interesujących miejsc jest z pewnością Kościół na Wodzie w Zwierzyńcu. Jest to barokowa świątynia robiąca ogromne wrażenie zwłaszcza na tych, którzy widzą ją po raz pierwszy w życiu. Budowla ta została wzniesiona w XVIII wieku, dlatego też ma już swoją historię. Kościół „zaczynał” swoje istnienie jako kaplica, ale z czasem dobudowano tu boczne skrzydła. Jest to robiąca ogromne wrażenie wizualne świątynia, którą powinny odwiedzić nie tylko osoby wierzące. Ateiści czy agnostycy również będą oczarowani tym obiektem ze względu na jego przepiękny i zachwycający wygląd. Zdecydowanie Kościół na Wodzie to atrakcja, którą trzeba zobaczyć, decydując się na przyjazd w te okolice. Będąc tu konieczne jest odwiedzenie Zagrody Guciów, miejsce to posiada niesamowity klimat. Po przyjeździe tutaj człowiek czuje się tak, jakby wehikuł czasu jednak został wynaleziony i przeniósł go ponownie do XIX i XX wieku. W Zagrodzie Guciów  panuje niesamowita atmosfera, chyba każdy wyjeżdża z Guciowa zadowolony po wizycie tutaj. Na Roztoczu można również zobaczyć zwierzyniecki Pomnik Szarańczy, który jest jedynym takim obiektem na całym świecie. Musimy się więc cieszyć, że znajduje się on akurat w naszym kraju.

Często nie doceniamy dóbr, które ma nam do zaoferowania Polska i podejmujemy decyzję o wakacjach zagranicznych. Oczywiście, rzeczą wspaniałą jest odkrywanie nowych miejsc na świecie, ale nie można przez nie zapominać o tych, które mamy zaraz obok siebie. Roztocze to niezwykle rozległy obszar. Na jego terenie znajduje się wiele obiektów stanowiących wspaniałe atrakcje turystyczne. Wielu urlopowiczów decyduje się na odpoczynek tutaj, bo mają pewność, iż nie będą się nudzić, a jednocześnie doskonale wypoczną. Kiedy dookoła czeka na nas tyle miejsc gotowych do zobaczenia, po prostu nie można z nich nie skorzystać. Należy też pamiętać, że przez wielkość obszaru i jego obleganie przez turystów, baza noclegowa Roztocza jest niezwykle bogata. Istnieje możliwość znalezienia tu noclegu w naprawdę świetnej cenie, która nie będzie dla nas zbyt dużym wydatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>