Lampy w ogrodzie

Właściciele domów z ogrodem zapewne marzą o idealnym zagospodarowaniu przestrzeni dookoła swojego domu oraz dobrania oświetlenia pasującego do specyfiki terenu, w jakim wybudowano ich dom. Dobranie oświetlenia to jedno z trudniejszych zadań. Nie wystarczy podłączyć tylko żarówek i włączyć do prądu kabla zasilającego. Oświetlenie warto zaplanować już na etapie projektowania ogrodu. Związane jest to z wymogiem podciągnięcia do każdego z punktów oświetleniowych oddzielnego kabla. Musimy to zrobić jeszcze przed urządzeniem powierzchni ogrodu.

Bardzo popularne w ostatnich latach są różnego rodzaju wiszące lampy ogrodowe. Dają one bardzo ciekawy efekt i nie przysparzają problemów z montażem lub późniejszą konserwacją. Lampy ogrodowe produkowane są w bardzo wielu stylistykach oraz kolorystykach. Bez problemu będziemy mogli je dopasować do innych lamp wykorzystanych w naszym domu oraz jego obrębie. Jedną z takich bardziej popularnych lamp jest model Cordoba. Jest to bardzo klasyczny wzór wykonany w kilku kolorach z mocnego aluminium. Kosz na żarówkę wykonany został z mlecznego szkła, co zapewnia lampie długą i bezproblemową pracę nawet w złych warunkach pogodowych. Dzięki aluminium, nasza lampa nie rdzewieje i przez cały okres użytkowania będzie wyglądała tak jak w momencie zakupu.

Innym bardzo ciekawym i niezwykle popularnym modelem lamp wiszących jest model Retro Classic II. Jest to niezwykle stylowa lampa wisząca, która podobnie jak wcześniej wspomniany model wykonana jest z aluminium, a klosz w tym modelu wykonany jest ze szkła piaskowanego. Daje to bardzo ładny i wręcz zabytkowy efekt. Tego typu lampy można spotkać w nowo odrestaurowanych dworkach i domach stylizowanych na poprzednią epokę. Jak widzicie, w sklepach jest ogromny wybór różnego rodzaju lamp i kinkietów, które w bardzo ładny sposób uatrakcyjnią nie tylko nasz dom, ale także ogród nadając mu tajemniczego i interesującego klimatu. Dodatkowo warto wspomnieć, że przy wielu lampach nasze rachunki za energię mogą wzrastać, więc warto stosować żarówki wykorzystujące diody LED. W znacznym stopniu zmniejszy to nasze rachunki.

Kontakt

725 156 496

complex-partner@kontakt.com

Galeria