Konserwacja mebli ogrodowych

Jak z pewnością każdy z nas wie, o każdy element wyposażenia domu czy ogrodu należy odpowiednio dbać. Tylko dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się możliwością ich użytkowania przez wiele lat. Konieczność konserwacji mebli, dotyczy nie tylko mebli umieszczonych w domu ale także tych ogrodowych. Meble ogrodowe są znacznie bardziej narażone na zniszczenia niż te które posiadamy w domach. Różnorakie warunki atmosferyczne wpływają na niszczenie się mebli, zwłaszcza tych wykonanych z drewna. Jeśli mowa o meblach wykonanych z drewna drzew rodzimych, które możemy pozostawić na cały rok w ogrodzie, powinniśmy liczyć się z koniecznością ich impregnowania. Można to robić przy pomocy impregnatora, oleju lub lakieru. Czynności impregnujące są bardzo ważne, przede wszystkim ze względu na fakt iż chronią one drewno przed dostawaniem się do wnętrza drewna zbyt dużej ilości wody.

Jeśli obawiamy się iż naszymi meblami zajmą się korniki, do środka impregnującego można dodać specjalną mieszankę chroniącą dodatkowo drewno przed szkodnikami.

Jeśli meble ustawione są w miejscu wyjątkowo nasłonecznionym a nie mamy możliwości ich przestawienia, warto zainwestować z środek chroniący również przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W innym przypadku drewno zacznie płowieć oraz stanie się matowe.

 

Kontakt

725 156 496

complex-partner@kontakt.com

Galeria