Wybieramy wieszak na ubrania! Zobacz, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup wieszaka do przedpokoju?

​Kupno wieszaka do naszego przedpokoju wydaje się zadaniem naprawdę łatwym i mało wymagającym. Jest jednak inaczej – zanim go kupimy, powinniśmy zastanowić się nad tym, który z wieszaków będzie dla nas naprawdę odpowiednim, praktycznym wyborem?

Przede wszystkim, często, gdy wybieramy wieszaki do przedpokoju, zwracamy uwagę na ich wygląd. To nic dziwnego, chcemy w końcu mieć meble i dodatki, które są modne, estetyczne, pasują do siebie i sprawiają, że cieszą się nasze oczy. W przypadku wieszaków kierowanie się jedna głównie ich wyglądem może okazać się dość sporym problemem – wieszak do przedpokoju musi być bowiem głównie praktyczny. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by właśnie z tych praktycznych wybrać ten, który podoba nam się najbardziej.

Kiedy chcemy kupić wieszak do przedpokoju, powinniśmy zastanowić się, czy najlepszym wyborem okaże się wieszak stojący, czy może wieszak wiszący? Są to skrajnie różne rozwiązania, które posiadają swoje liczne plusy oraz minusy. Oto one!

Wieszak wiszący – plusy oraz minusy wieszaka wiszącego do przedpokoju

To zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, lecz wynikać może to z tego, że naszym zdaniem w znacznej większości przypadków jest to rozwiązanie jednak bardziej praktyczne.

Zacznijmy jednak od jego minusów. Przede wszystkim, jest to wieszak, który w żaden sposób nie jest mobilny. Potrzebujemy również odpowiedniej przestrzeni, by go zawiesić. Jeżeli mamy jej mało, faktycznie może okazać się to dość sporym problemem. Minusem jest również fakt brudzenia się ściany – kurtki zawieszone na wieszaku zawsze będą miały z nią kontakt, stąd – jeżeli jest ona jasna – to dość szybko może się ona brudzić. Będzie to oczywiście ten fragment ściany, który znajduje się bezpośrednio pod wieszakiem na ubrania.

Rozwiązanie to ma jednak wiele plusów. Jest stabilne oraz często może nam zaoferować naprawdę dużą ilość miejsca na nasze ubrania. Zajmuje również naprawdę niewiele przestrzeni, nawet w przypadku, gdy wieszak będzie wypełniony naszymi ubraniami. Często wieszaki wiszące są również dodatkowo wyposażone – znajdziemy przy nich albo lustra, albo półki, na których znajdziemy miejsca np. na nasze okrycia głowy, parasole lub … co tylko chcemy! Taka przestrzeń blisko drzwi wyjściowych to naprawdę bardzo praktyczne rozwiązanie. Same wieszaki wiszące potrafią być również naprawdę ładne, czasem kreatywne, dizajnerskie, lecz pamiętajmy, by ta kwestia nie sprawiła, że wybierzemy wieszak np. z małą ilością miejsc na nasze ubrania. Kwestia ta jest naprawdę prozaiczna – pamiętajmy, że wieszaki tego typu, jeżeli tylko są pełne ubrania, są po prostu zasłonięte przez nie, przez co mało kto może podziwiać ich urok.

Wieszaki stojące do przedpokoju – plusy i minusy wieszaków stojących

Naszym zdaniem jest o rozwiązanie mniej praktyczne, jednak znacznie częściej atrakcyjne od strony wizualnej. Największym plusem tego typu wieszaków jest ich mobilność – możemy je przestawiać, przenosić, wynosić, zmieniać dowolnie położenie. Jeżeli w naszym przypadku ma to naprawdę znacznie, zalecamy wybór właśnie wieszaka stojącego.

Minusów jest jednak znacznie więcej. Największym z nich jest stabilność – jeżeli tylko na wieszaku ułożymy nasze ubrania nierównomiernie, wieszak może się przewracać. Mogą mu w tym pomagać również nasze dzieci czy domowe zwierzęta, zwłaszcza jeżeli np. posiadamy aktywnego psa słusznych rozmiarów. Minusem nie jest jednak sam fakt przewracania się i problem z jego podnoszeniem – często fakt ten sprawia, że nasze kurtki lub inne ubrania brudzą się, wieszak może uszkodzić coś w naszym przedpokoju, w końcu może być on niebezpieczny dla naszych zwierząt lub dzieci.

Wieszaki stojące zajmują również więcej miejsca. Jeżeli więc mamy naprawdę mały przedpokój, lepiej zdecydować się na rozwiązanie, którym jest wieszak wiszący na ścianie. Dodatkowo, wieszaki te często oferują nam mniej miejsca, niż ich konkurenci, będzie to więc rozwiązanie mniej praktyczne również pod tym kątem.

Wieszaki tego typu sprawdzą się jednak idealnie w miejscach, w których odwiedzają na nasi klienci – wieszak nie potrzebuje wtedy dużej ilości miejsca, powinien wyglądać dobrze, do tego nie powinien się przewracać od nadmiaru ubrań a sama mobilność może być dla nas naprawdę istotna. Jednak jeżeli poszukujemy wieszaka do naszego domu lub mieszkania – lepiej wybrać wieszak wiszący.

Wybór wieszak – o czym musimy pamiętać podczas zakupu?

Oto ostatnia z naszych rad – wieszak, który kupujemy, powinien być spójny estetycznie z naszą szafką na buty. Pamiętajmy, by zwracać na to uwagę. Nie może dziwić również to, że w wielu przypadkach te dwa meble możemy kupić w jednym zestawie. Pamiętajmy również o tym, by zawsze zwracać uwagę na haczyki wieszaków – ich odpowiednia długość, kąt zakrzywienia oraz wytrzymałość sprawią, że na naszym wieszaku w razie potrzeby będzie mogło zmieścić się naprawdę wielu ubrań, co jest cechą naprawdę pożądaną!

Kontakt

725 156 496

complex-partner@kontakt.com

Galeria