Poradnik. Jak właściwie wybrać wieszak na ubrania?

Jeżeli chcemy zadbać o porządek w naszym domu, musimy pamiętać o jednej z podstawowych zasad – każda z rzeczy powinna mieć swoje miejsce, na którą zawsze, po jej użytkowaniu, powinniśmy ją odkładać. Nie inaczej jest w przypadku naszej odzieży, stąd – poza szafą czy komodą – koniecznie musimy zainteresować się zakupem również odpowiedniego wieszaka na ubrania, który najprawdopodobniej będzie znajdował się w naszym przedpokoju.

To on będzie w końcu odpowiedzialny za to, że nasze kurtki, płaszcze czy bluzy, w których wychodzimy na zewnątrz, będą miały swoje miejsce, do tego z naszej perspektywy najbardziej wygodne, bowiem tuż obok drzwi wyjściowych naszego domu lub mieszkania. Wielu osobom wydaje się, że zakup wieszaka na ubrania jest zadaniem naprawdę prostym, jednak nic bardziej mylnego! Również i w tym przypadku czeka na nas bardzo rozbudowana oferta naprawdę wielu producentów, a wiele osób zadaje sobie pytanie: jaki wieszak na ubrania powinienem wybrać? Dzisiaj postaramy się pomóc Wam w podjęciu tej decyzji!

Najważniejsze, to fakt, że do naszej dyspozycji oddawane są głównie dwa rodzaje wieszaków na ubrania: wieszaki stojące oraz wieszaki wiszące, montowane najczęściej na jednej ze ścian. Oba te rozwiązania mają swoje plusy oraz minusy, oba będą się dobrze sprawdzać, jednak w zupełnie innym otoczeniu. Co więc powinniśmy wybrać?

Stojące wieszaki na ubrania

Oto opcja, którą w polskich domach spotykamy raczej rzadziej. Wynika to przynajmniej z kilku faktów. Przede wszystkim, dużym minusem wieszaków stojących jest fakt, że zajmują one naprawdę sporo miejsca. W przypadku stawiania takiego wieszaka w przedpokoju, może on być naprawdę niewygodny właśnie ze względu na ilość zajmowanej przestrzeni. Jest to też rozwiązanie mało wygodne w sytuacji, w której zawiesimy swoje ubrania np. od strony ściany, jeżeli na tym samym haczyku pojawi się również kolejna odzież, wtedy dostanie się do naszych ubrań naprawdę nie będzie proste.

Samych ubrań zmieści się na nim również raczej mniej niż na wieszakach wiszących. Dodatkowo, minusem jest potencjalny problem ze stabilnością wieszaka stojącego – jeżeli odzież rozłożymy na nim nierównomiernie, o przewrócenie wieszaka naprawdę nietrudno. Jeżeli posiadamy w domu dużego psa, jego niesforne zachowanie również może powodować przewrócenie się naszego wieszaka, to zaś szybko prowadzi do ubrudzenia naszych ubrań, co samo w sobie jest największym problemem w zaistniałej sytuacji.

Wieszaki stojące dobrze sprawdzają się jednak w gabinetach czy lokalach usługowych. Zazwyczaj prezentują się one znacznie lepiej, niż wieszaki wiszące, często możemy wybrać modele zdobione, dzięki czemu wieszak stojący będzie prawdziwą dekoracją danego pomieszczenia. W takich przypadkach mniejsza ilość mieszczących się na nich ubraniach nie będzie problemem, jednocześnie wieszaki tego typu są mobilne, co jest ważne dla części klientów. Jeżeli zależy nam na możliwości zmiany położenia wieszaka, będzie to zresztą jedyna dostępna dla nas opcja.

Wiszące wieszaki na ubrania

Oto rozwiązanie zdecydowanie najpopularniejsze w polskich domach i mieszkaniach. Przede wszystkim, w jego przypadku nie będziemy mieli problemów ze stabilnością, do tego na wieszaku zawiesimy zazwyczaj więcej ubrań, niż na wersjach stojących. Dodatkowo, wieszaki tego typu zajmują znacznie mniej miejsca, chociaż w tym wypadku trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że potrzebujemy ściany, na której wieszak zawiśnie – w tym przypadku pewnie nie będziemy mogli wykorzystać jej do niczego innego.

Wieszaki wiszące są również znacznie bardziej funkcjonalne – często wyposażone są one nie tylko w lusterka, ale również dodatkowe półki, idealne na kapelusze, czapki czy szaliki. Zmieszczą się tam też parasole lub po prostu cokolwiek, co chcemy trzymać tak blisko drzwi wyjściowych naszego domu lub mieszkania. Jest to rozwiązanie naprawdę praktyczne.

Minusem wiszących wieszaków na ubrania jest przede wszystkim brak mobilności. Dla części z nas może nim być również potrzeba zagospodarowania konkretnej ściany, warto też mieć na uwadze fakt, że może się ona brudzić, w końcu zawsze będą wisieć przy niej nasze ubrania.

Niezależnie od tego, który rodzaj wieszaka wybierzemy, pamiętajmy o tym, aby haczyki były odpowiednio długie oraz zakrzywione. Dzięki temu zmieści się na nich odpowiednia ilość ubrań, a przydatne będzie to zwłaszcza w zimie, w sytuacji, w której odwiedzą nas goście.

A jeżeli szukacie odpowiedniego wieszaka dla siebie, zachęcamy do sprawdzenia sklepu OtoMeble.pl oraz jego oferty – jest ona naprawdę rozbudowana a dodatkowo wysokiej jakość wieszaki (stojące oraz wiszące) możemy kupić tam w naprawdę znakomitej cenie!

Kontakt

725 156 496

complex-partner@kontakt.com

Galeria