Gruntowny remont mieszkania krok po kroku cz. 1

W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, w którym musi podjąć decyzję o remoncie swojego domu lub mieszkania. Aby wszystko przebiegło bez problemów, powinniśmy na samym początku dokładnie przygotować plan naszego działania związanego z remontem. Warto w planie uwzględnić też wydatki, które poniesiemy na całe przedsięwzięcie. Jeżeli dobrze ułożymy wszystkie czynności związane z gruntownym remontem naszej nieruchomości, to zaoszczędzimy dzięki temu sporo nerwów, pieniędzy oraz czasu.

Pierwszą sprawą jest ocena naszych możliwości finansowych oraz prac remontowych, jakie należy wykonać w domu. Kolejnym etapem jest zakup niezbędnych narzędzi, które będą nam potrzebne podczas remontu. Dzięki zaplanowaniu prac wiemy też, ile w przybliżeniu będziemy potrzebowali materiałów m.in. farb, cementu, gipsu i innych materiałów budowlanych.

W kolejnym etapie powinniśmy pozbyć się z domu na czas remontu wszystkich zbędnych mebli i elementów wystroju naszego mieszkania. Będą one tylko przeszkadzały lub mogą zostać uszkodzone podczas poważniejszych prac. Jeżeli będziemy na podłodze chcieli położyć panele, to powinniśmy najpierw zerwać starą podłogę, a następnie wyrównać i uzupełnić ubytki w posadzce. Dzięki temu po położeniu gąbki izolującej będzie nam znacznie łatwiej równo i stabilnie ułożyć na podłodze panele.

Podczas gruntownego remontu warto jest sprawdzić i poprawić stan instalacji elektrycznej. Wszelkie obluzowane gniazdka i włączniki powinniśmy przytwierdzić do ściany i odpowiednio zabezpieczyć przed dalszym obluzowaniem. Dobrze przeprowadzony remont powinien także obejmować wyrównanie wszelkich niedoskonałości na ścianach i suficie. Szczególnie jeżeli remontujemy stary dom, to będziemy mieli sporo roboty przy poprawkach. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na położenie gładzi, która wyrówna ścianę i nada jej gładkości na całej jej powierzchni.

W kolejnej części artykułu dowiecie się Państwo, jak powinny przebiegać dalsze etapy gruntownego remontu mieszkania. Zapraszam serdecznie.

 

Kontakt

725 156 496

complex-partner@kontakt.com

Galeria